Nabídka
Přihlášení
Username:

Password:

Remember meLost Password?

Register now!
Realizace projektu : Tisková konference
Posted by admin on 2010/10/27 21:10:00 (1038 reads)
Realizace projektu

V úterý 26. 10. 2010 proběhla v budově Gymnázia Jiřího Wolkera tisková konference spojená s ukázkami výuky francouzského a anglického jazyka. Tisková konference probíhala za účasti zástupce příjemce podpory, ředitele GJW Ing. Michala Šmucra, zástupce partnera projektu, SPŠS v Olomouci, ředitelky Ing. Martiny Zahnášové a náměstka hejtmana Olomouckého kraje, Ing. Pavla Sekaniny.

Během tiskové konference byly prezentovány ukázky výuky francouzského jazyka začínajících studentů a anglického jazyka pokročilých studentů.

Zde přepisujeme tiskovou zprávu:

Místo učebnic a sešitů počítač

Místo sešitu notebook, místo učebnice notebook. Dvě školy v Olomouckém kraji řeší projekt širokého zapojení ICT do výuky. Učitel už nepíše křídou na tabuli, ale látku vysvětluje přes počítač. Studenti v počítači píší i testy a okamžitě vidí známku.

Blíží se doba, kdy budou studenti běžně do výuky nosit notebooky a je potřeba, aby na to učitelé byli schopni reagovat. Notebooky už nejsou tak finančně nedostupné a je nutné připravit studentům podmínky pro jejich využívání ve výuce. Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově a Střední průmyslová škola strojnická v Olomouci získali na tento nápad prostředky z dotací Evropské unie. Projekt byl podpořený v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a jeho rozpočet činí 4.914.114 Kč. 85% částky pochází z fondů Evropské unie a zbylých 15% přispěl státní rozpočet České republiky.

Škola nakoupila pro studenty a učitele 62 notebooků, které byly rozděleny mezi dvě školy. Kromě výuky informačních technologií tak mohou studenti využívat počítače i ve výuce matematiky, fyziky, biologie, cizích jazyků apod. V rámci projektu byla vytvořena metodika a proškoleni učitelé pro tvorbu výukových materiálů.

Výuka probíhá tak, že si učitel připraví hodinu v e-learningovém systému Moodle a v hodině potom studenti pracují s připravenými materiály. V případě testu tak student i učitel okamžitě vidí výsledek. V tomto systému mohou všichni pracovat i doma a případně tam i vyplňovat testy. Je možné omezit dobu určenou pro vyplnění testu a snížit tak možnost pro opisování z učebnice nebo z internetu.

Vytvořené moduly budou samozřejmě k dispozici všem zájemcům z řad učitelské a nejširší veřejnosti a přispějí tak, jak doufáme k šíření skutečné revoluce ve výuce. Všichni naši učitelé jsou pro tento případ dostatečně technicky zdatní a tak doufáme, že tento projekt bude znamenat výrazné zatraktivnění výuky pro studenty a umožní jim kvalitnější přípravu na budoucí studium.

Tento projekt navazuje na předchozí projekty realizované gymnáziem a učitelé jsou dobře připraveni i díky tomu, že na škole proběhla v posledních letech kompletní digitalizace pedagogické administrativy.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Powered by XOOPS © 2001-2010 The XOOPS Project
Theme Desinged by OCEAN-NET